Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Pielęgnacja zieleni

Natura i nowoczesność

Obecność zieleni w życiu człowieka jest bardzo ważna. W XXI wieku, kiedy tak duża liczba osób żyje w miastach, gdzie ilość zieleni jest ograniczona, konieczne jest wprowadzanie elementów natury w przestrzeń miejską. Obecność drzew, krzewów, kwiatów i ogrodów wpływa pozytywnie na jakość życia człowieka. Miasta nie są naturalnym środowiskiem dla roślin, dlatego też wymagana jest specjalistyczna pielęgnacja zieleni. W Warszawie oraz w innych miastach Polski tereny te są na wagę złota, dlatego też dbanie o ich stan jest bardzo istotne.

Pielęgnacja zieleni

Zieleń w przestrzeni miejskiej, tj. trawniki, krzewy, drzewa, to komponenty natury, które w mieście zasługują na szczególną troskę. Częsta pielęgnacja jest podstawą, by spełniały one dobrze swoje funkcje i przez długie lata służyły człowiekowi. Pielęgnacja ogrodów to także pielęgnacja klombów, przycinanie krzewów, żywopłotów, nawożenie trawników, koszenie trawy,usuwanie chwastów i liści, przycinanie gałęzi. Te wszystkie działania wymagają odpowiednich zdolności, doświadczenia i profesjonalizmu. Trudno jest samemu zadbać o te wszystkie elementy. Prace związane z pielęgnacją zieleni warto powierzyć profesjonaliście.

Kontakt z naturą w miejscu pracy

Człowiek potrzebuje kontaktu z naturą. Z tego powodu managerowie firm wprowadzają rośliny do siedzib swoich przedsiębiorstw, wielkich biurowców. Nie ulega wątpliwości, że przebywanie w otoczeniu, gdzie znajdują się drzewa i rośliny, niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści dla człowieka – pozwala obniżyć poziom stresu, stanów lękowych i depresyjnych, działa kojąco na ciało i umysł. Te elementy zdecydowanie poprawiają zdrowie psychiczne, co całościowo wpływa na jakość życia.

Natura w rękach fachowców    

DC System Premium to nie tylko pielęgnacja zieleni oraz pielęgnacja ogrodów. W Warszawie i innych większych miastach zajmujemy się również pielęgnacją zieleni wewnątrz budynków. W naszej ofercie znaleźć można także oprawę florystyczną wydarzeń organizowanych przez klienta. Dodatkowo oferujemy usługi ogrodnicze, które obejmują wszystkie etapy tworzenia i konserwacji założeń oraz instalacji ogrodowych, zarówno na zewnątrz obiektów, jak i wewnątrz obiektów.