Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Sprzątanie biura w Warszawie, czyli porządek u podstaw jakości

 

Fundamenty to podstawa każdego domu. Gruntowanie płótna to podstawa każdego obrazu, a solidna linia obrony to podstawa każdej piłkarskiej drużyny. Z kolei podstawą wyglądu biura są estetyczne i czyste podłogi.

W dzisiejszych czasach bardzo dbamy o wygląd naszej firmy, w końcu doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. W biurze ma być miło, każdy pracownik musi się czuć dobrze, a odwiedzający nas klienci, z marszu powinni wszędzie zauważać profesjonalizm. Dlatego przy wyborze materiału na podłogę często kierujemy się nie tyle pragmatyzmem, co np. modą lub upodobaniami wizualnymi. Stąd efekt w postaci najróżniejszych rodzajów powierzchni. Dywany, wykładziny dywanowe, wykładziny winylowe czy PCV, płytki, parkiety, panele, itd. Zazwyczaj o wiele rzeczy potrafimy zadbać sami, staramy się regularnie porządkować stanowiska pracy, zachowujemy staranność i higienę w kuchni i łazience. Ale czy potrafimy odpowiednio zatroszczyć się czystość naszych podłóg?

Codzienna pielęgnacja

Nie musimy stawać na głowie, żeby na co dzień utrzymywać każdą powierzchnię w dobrym stanie. Co więcej, niektóre proste czynności i systematyczne przestrzeganie ich, zapewnią konserwację i będziemy długo cieszyć się dobrym stanem podłóg. – Musimy pamiętać o podstawowych zasadach przystosowania biura, aby przede wszystkim nie szkodzić podłogom – mówi Robert Ratyński, dyrektor operacyjny z firmy DC System. – Należy umieścić podkładki pod kółkami i nóżkami mebli oraz krzeseł, a także obowiązkowo, regularnie czyścić wycieraczkę, zwłaszcza zimą, a do codziennej pielęgnacji stosować tylko naturalne detergenty – dodaje Robert Ratyński z DC System.

Jeśli chodzi o utrzymywanie czystości podłogi we własnym zakresie, trzeba stosować się jeszcze do kilku ważnych zasad:

  • Codziennie należy odkurzać bądź zamiatać.
  • Czyszczenie na sucho musi być wykonywane regularnie, bez względu na rodzaj powierzchni.
  • W obszarach wejściowych, czynność tę powinniśmy powtarzać nawet kilka razy dziennie.
  • Nie licząc dywanów i wykładzin dywanowych, podłogę należy systematycznie przecierać wilgotnym mopem, pamiętając o tym, by nie używać za dużej ilości wody.

Nasze działanie i szybkie reagowanie jest najważniejsze, gdy na powierzchni podłogi pojawi się plama. Wtedy niezbędna jest natychmiastowa interwencja, zwłaszcza, że w przypadku dywanów czy miękkich wykładzin, wszelkie substancje wnikają bardzo szybko w głąb włókien, powodując często nieodwracalne przebarwienia. Ponadto, im dłużej zwlekamy z usunięciem plamy, tym będzie to trudniejsze. Pamiętajmy o tym, by ubrudzenia nie rozcierać, bo to może spowodować jego powiększenie i starajmy się je usuwać od krawędzi do środka. Jeśli będziemy stosować się do tych kilku prostych zasad, czystość naszych podłóg będzie na co dzień stawiała nas w dobrym świetle i będzie pozytywnie wpływała na wizerunek naszej firmy. Nie zawsze jednak damy sobie radę sami.

Sprzątanie biura – profesjonalna pomoc

Podłogi cały czas poddawane są silnej eksploatacji i choć robimy wszystko, co w naszej mocy, z czasem wykładziny i dywany tracą swoją miękkość i wyrazisty kolor, blakną a lakier z parkietu się ściera. Nie jest to jednak powód do zmartwień i nie trzeba wcale szykować funduszy na remont i kupowanie nowych rzeczy. Zanim zaczniemy się rozglądać za nową podłogą, warto pomyśleć o odświeżeniu tych, które mamy – przypomina Robert Ratyński z DC System. – Dywany i wykładziny, nawet w stanie zaawansowanej używalności, z pomocą odpowiedniego sprzętu i profesjonalnych środków czystości, można uratować. Podobnie z parkietami. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy – podkreśla Ratyński.

 

Zatem nie ma co się przejmować, tylko szybko znaleźć pomoc i zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. Cennik, rodzaje wykonywanych usług, a także warunki na jakich ma się to odbyć – wszystko to dostępne jest w internecie, na wyciągnięcie ręki. Warto z takiej pomocy skorzystać, zwłaszcza, że konserwacja podłóg to dość trudne zadanie. Głównie dlatego, że nieumiejętne podejście, nawet z dużym zaangażowaniem, może jedynie zaszkodzić niektórym powierzchniom. Pamiętajmy, aby o porządek dbać od podstaw, wizualny wizerunek biura to nie tylko modne meble i fantazyjne lampy. Nasze starania z pewnością przełożą się na jakość pracy i opinie o naszej firmie.

sprzątanie