Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Człowiek i natura – zieleń dla klientów i procowników

Hotelowe gwiazdki to nie tylko wzrost prestiżu, ale i liczby obowiązków — sprawdź jakich

Koncentrując się jedynie na wnętrzu budynku, bardzo często jego właściciele zapominają o tym, że równie istotny jest teren, który znajduje się przed nim. To on jest jego wizytówką i często decyduje o postrzeganiu firm, które mają w nich swoje siedziby. Ta „naturalna reklama” ma bardzo dużą wartość dodatnią dla przedsiębiorców, czego coraz większa część z nich jest dzisiaj świadoma.

Pielęgnacja zieleni dla lepszego wizerunku firmy

Decydując się na profesjonalne usługi sprzątające, klienci pytają zazwyczaj o zakres prac, częstotliwość dbania o czystość oraz oczywiście o cenę. To dla nich kluczowe czynniki, które mają wpływ na wybór właściwej ekipy sprzątającej. Nierzadko, DC System Premium sam informuje swojego potencjalnego klienta o możliwości skorzystania z dodatkowej usługi, jaką jest pielęgnacja ogrodów. Wynika to często z braku wiedzy kontrahenta z zakresu coraz szerszej palety usług, jakie oferują firmy sprzątające. Może to również oznaczać brak świadomości, że to, co jest przed budynkiem, również do niego należy, powinien być to zatem teren zadbany, czysty, właściwie zagospodarowany oraz współgrający z pobliską architekturą.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której klient po raz pierwszy przychodzi do naszej firmy. Zanim jeszcze spotka się z jej pracownikiem, bądź też samym właścicielem, poznaje otoczenie i wnętrze budynku. Nieuniknione jest dokonanie na tej podstawy oceny samej firmy. Nieskoszony trawnik czy też zaniedbane rośliny z pewnością nie umkną uwadze klienta.

Stara prawda głosi, że dobre pierwsze wrażenie jest tylko jedno. Na to, czy rzeczywiście będzie ono pozytywne, ma wpływ wiele czynników – obsługa klienta, profesjonalizm pracowników, ale też wygląd biura i tego, gdzie i w jakim otoczeniu się ono znajduje.

Człowiek i natura – zieleń dla klientów i pracowników

Przyroda w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Wiele badań wskazuje na to, że przebywanie w otoczeniu zieleni obniża poziom stresu, ułatwia koncentrację, działa kojąco na nerwy, ale też i umysł – zwiększa tym samym efektywność pracowników. Zatem pielęgnacja ogrodów — jako jeden z obszarów usług świadczonych przez firmę sprzątającą — może przyczynić się nie tylko do poprawy wizerunku marki, ale również wydajności pracy zespołu.

Usługa pielęgnacji zieleni DC System obejmuje m.in.:

  • pielęgnację klombów,
  • przycinanie krzewów,
  • koszenie i nawożenie trawników,
  • przycinanie gałęzi,
  • usuwanie chwastów i liści.

Wysoka jakość pracy wynika z doświadczenia pracowników i świadomości, że zieleń jest również nieodłączną częścią budynku. Traktowana jest ze szczególną troską. Tym bardziej że przestrzeń miejska nie jest dla niej naturalnym środowiskiem. Zanieczyszczenia powietrza, spaliny, niekiedy również ingerencja człowieka sprawiają, że zaniedbany i pozbawiony opieki teren przed budynkiem negatywnie wpłynie na postrzeganie firmy.

Profesjonalne usługi sprzątające to nie tylko dbałość o czystość w budynku. Kompleksowa usługa obejmuje zarówno jego wnętrze, jak i to, co widoczne jest dla przechodniów oraz uczestników ruchu. Przyroda to dzisiaj integralna część architektury miejskiej.