Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Firma sprzątająca DC Premium, a okres jesienno-zimowy

 

Każda firma sprzątająca odczuwa wzmożony czas pracy w okresie jesienno- zimowym. Jest to całkowicie zrozumiałe – dwie ostatnie pory roku przysparzają najwięcej obowiązków. Pielęgnacja i  zabezpieczanie drzew i mniejszych roślin przed niską temperaturą, szereg prac związanych z odśnieżaniem i dbaniem o bezpieczeństwo czy spadające liście, to główne zadania, jakie na firmie sprzątającej spoczywają. DC Premium świadczy szereg usług w tym okresie, aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania obiektów biurowych, instytucji bankowych i finansowych, terenów zewnętrznych oraz innych obiektów użyteczności publicznej.

 

Firma sprzątająca w okresie zimowym jest kluczowa

Gwarancją sukcesu w biznesie jest kompleksowe podejście oparte na zintegrowanych działaniach. W takim duchu podąża również DC Premium oferując Klientom w okresie zimowym komplet usług, które w rezultacie dają lepsze efekty niż zintegrowane pojedyncze działania pochodzące od kilku firm.

Zaliczają się do nich:

  • wykładanie holi i miejsc najbardziej uczęszczanych matami antypoślizgowymi; monitorowanie tych miejsc i w razie potrzeby dokładanie dodatkowych mat;
  • olejowanie podłóg drewnianych w celu zapewnienia zwiększonej ochrony przed zniszczeniem – dostarczanie specjalistycznych środków do odladzania w postaci chlorków magnezu czy sofaway;
  • odśnieżanie dachów i strącanie sopli;
  • wywóz śniegu z posesji;
  • odśnieżanie dróg osiedlowych.

Jesień, jesień, jesień ach to ty…

Jesień to pora roku, która budzi sprzeczne uczucia. Dla jednych jest najwspanialszym okresem (tak, tak przecież to nasza polska złota jesień) utożsamianym z szeleszczącymi liśćmi pod butami, dobrą książką pod kocem w trakcie dłuższych wieczorów czy zbieraniem kasztanów. W opozycji stoją pragmatyści, dla których schyłek roku utożsamiany jest ze stosem zalegających liści i brakiem słońca w perspektywie przekształcający się we wszechobecny śnieg. Jak przeżyć zatem ten czas? Nie ma jednego sprawdzonego środka, jednak z problemami jakie stwarzają te pory roku nie jesteśmy pozostawieni bez pomocy. Nie jest nam potrzebny super bohater – wystarczy dobra ekipa sprzątająca.

Okres jesienny to niezwykle istotne prace porządkowe na terenach zielonych i zabezpieczenie wrażliwych roślin przed mrozem, czy ustawienie barierek uniemożliwiających wnikanie soli w rabaty i trawniki. Należy pamiętać, że w naszym klimacie zieleń jest zazwyczaj atrakcyjna zaledwie przez 6-7 miesięcy w roku i należy zadbać o to, żeby jej kondycja nie podupadła w okresie zimowym, a także aby w tym czasie spełniała standardy estetyczne. Podejmujemy się także rearanżacji zieleni przy obsługiwanych nieruchomościach – głównie przez wprowadzanie nowych nasadzeń i wymianę starych – tak aby podnieść jej walory estetyczne w okresie zimowym. Koniec zimy to również „gorący” czas na terenach zielonych, ponieważ nasze służby ogrodnicze przystępują wówczas do cięcia formującego i pielęgnacyjnego roślin – krzewów, drzew czy żywopłotów. Należyta troska o roślinność zewnętrzną w czasie jesieni i zimy gwarantuje, że wiosną znów zagości piękna zieleń, co zgodnie z obowiązującym trendem jest przecież kluczowe z perspektywy przestrzeni przyjaznej pracownikowi czy wizerunku firmy klienta – dodaje Dariusz Raczko, menedżer ds. operacyjnych – Koordynator Projektów Ogrodniczych z DC SYSTEM „Company”.

Komfort tak ale bezpieczeństwo przede wszystkim

Usługi w okresie jesienno- zimowym są dużym wyzwaniem dla ekipy sprzątającej. Tutaj oprócz jakościowo dobrze wykonanej pracy liczy się odpowiednio szybka reakcja na zmieniające się warunki atmosferyczne. Z perspektywy Klienta kluczowe jest, aby efekty widoczne były błyskawicznie, ponieważ wraz z komfortem pracy nieodłącznie powiązane jest bezpieczeństwo, które w okresie jesienno- zimowym może być wielokrotnie zagrożone.