Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Ekoalternatywne środki czystości

Środki czyszczące, powszechnie dostępne w sklepach, stanowią najczęściej źródło niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia. Do ich produkcji wykorzystuje się detergenty, wywołujące wiele zmian w naszym organizmie.  Niekorzystnie oddziałują, m.in. na układ oddechowy człowieka oraz jego skórę. Rosnąca świadomość dotycząca ich negatywnego wpływu na zdrowie, spowodowała, że na rynku pojawiły się eko zamienniki popularnych środków czystości, które są coraz częściej stosowane przez profesjonalne firmy sprzątające.

Detergenty – zagrożenie dla środowiska i człowieka

Czystość w mieszkaniu jest przez wielu postrzegana jako porządek w życiu, co oznacza, że jego właściciel jest osobą poukładaną i ceniącą sobie harmonię. Dbałość o każdy kąt wnętrza – okna, podłogi, meble i sprzęty – powoduje, że jesteśmy zmuszeni do korzystania z wielu środków czyszczących, które są przystosowane do oczyszczania konkretnych powierzchni. W wielu przypadkach są one produkowane z wykorzystaniem szkodliwych dla zdrowia i otoczenia substancji, a ich stosowanie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego, ale przede wszystkim, do wystąpienia problemów zdrowotnych u nas samych bądź naszych bliskich. Składniki te, o jakie wzbogaca się środki czystości, są niebezpieczne dla roślin i zwierząt, ale też człowieka, u którego wywołują reakcje alergiczne i zapalenia skóry. Szczególną wrażliwością na detergenty wykazują się dzieci o mniejszej odporności i większej skłonności do zmian skórnych. Wśród społeczeństwa rośnie jednak świadomość zagrożeń, dlatego ludzie coraz częściej zwracają uwagę na skład środków czystości.

Profesjonalne firmy sprzątające również dużą wagę przywiązują do wykorzystywanych środków.

Czystość pomieszczeń nie powinno przekładać się na zdrowie osób, które na co dzień w nich przebywają. Trudno jest nam sobie jednak wyobrazić sprzątanie bez użycia odpowiednich płynów, mleczek i żeli. Woda nie jest w stanie poradzić sobie z kamieniem, plamami po oleju czy też zalegającym w holu błotem. Z tego powodu coraz częściej poszukuje się alternatyw dla szkodliwej dla nas chemii. W taki oto sposób powstały eko zamienniki środków czystości.

Eko czystość w profesjonalnych usługach sprzątających

Eko zamienniki środków czystości to produkty, które powstają na naturalnych składnikach, pozyskiwanych z roślin. Pozbawione są fosforanów, wybielaczy, a ponadto są biodegradowalne. Dzięki temu redukuje się ryzyko wystąpienia zmian skórnych i problemów z układem oddechowym. W ten sposób wspieramy także środowisko naturalne, które wraz ze zwierzętami oraz roślinami tworzy również człowiek.

Usługi sprzątające z wykorzystaniem ekologicznych zamienników środków czystości stają się popularne wśród dużych firm. Wielu przedsiębiorców prowadzi swój biznes zgodnie z filozofią eko, DC System Premium od początku stosuje eko zamienniki. Dbając o czystość wnętrz, nie można zapominać o tym, co znajduje się poza murami budynku i przede wszystkim o ludziach, którzy przebywają w nim na co dzień. To, co zawiera tak dużą ilość chemii, nie może być zdrowe dla nas i nie wspiera również środowiska naturalnego.