Dbamy o szlif każdego szczegółu
(71) 711 00 00 |cc.dcsystem@impel.pl

Bo porządek jest kobietą

Dlaczego kobiety są wspaniałe? – Pani zapytała głośno. Bo potrafią walczyć z tygrysami! – odpowiedziała czteroletnia uczennica. Nauczycielka spojrzała na nią zaskoczona. Potrafią walczyć z tygrysami? – powtórzyła i po chwili zauważyła drugi wymiar słów dziewczynki. Jej metaforyczne ujęcie mówiące o sile kobiet idealnie oddało specyfikę pracy pań sprzątających. Dyscyplina, zaangażowanie, wyznaczanie i utrzymywanie standardów. To cechy, które wpisane są w ich zawód i stanowią o jej wartości.

Praca, która nie robi się sama
Ich praca wykonywana jest w tle. Dyskretnie w czasie dnia czy niezauważenie w godzinach nocnych. Pozbawione są nadprzyrodzonych mocy, a w walce o porządek wykorzystują nierzadko siłę własnego intelektu. Posprzątanie kilkusetmetrowego biura, w ciągu niespełna kilku godzin wymaga, wbrew pozorom, niemałych umiejętności organizacyjnych. W swojej pracy panie sprzątające posługują się „orężem” w postaci środków czystości, mopów czy odkurzaczy, a od ich wiedzy i umiejętności zależy nasz komfort i samopoczucie. Efekty ich działania widzimy codziennie, jednak nie zawsze doceniamy ich wysiłek i zaangażowanie. Żelazne zasady utrzymania porządku są wynikiem określonych cech charakteru, predyspozycji oraz odpowiedniego przeszkolenia. Nikt od razu nie rodzi się pilotem myśliwca, nie można tak po prostu stać się wirtuozem sprzątania.

Sprzątanie biurowca kobiecą ręką
Dwadzieścia pięć pięter, czterdzieści pomieszczeń na kondygnacji. I ONE – zespół do zadań specjalnych. Codziennie mierzą się z wyzwaniami, które realizują z sukcesem dzięki wypracowanym standardom oraz zasadom działania. Okiełznanie ogromnych przestrzeni biurowych wymaga sprawnego zarządzania, co przejawia się koordynacją pracy wszystkich członków zespołu, znajdujących się nierzadko na różnych poziomach w budynku. W tej domenie bardzo cenna jest znakomita organizacja pracy własnej oraz dyscyplina, z których kobiety są znane i mogą czuć się dumne. Bardzo dużym atutem jest również umiejętna adaptacja do zmian oraz szybkość reagowania na zgłaszane problemy. Ktoś niechcący strącił z parapetu kwiatek? Brak papieru toaletowego czy ręczników? Nie ma sprawy. Odkładam bieżące zadanie i działam – komentuje Ania – sprzątaczka w jednej z warszawskich nieruchomości komercyjnych.

Perfekcja w każdym calu
Należyta staranność, która towarzyszy paniom sprzątającym jest cechą szczególną. Profesjonalne sprzątanie nieruchomości komercyjnych wymaga przy tym również dużej uwagi, skrupulatności i dbałości o szczegóły. Widząc ogrom zadań i obowiązków pań sprzątających, czy naprawdę trzeba jeszcze kogokolwiek przekonywać, że ich praca jest szalenie ważna w ekosystemie współczesnego biznesu?